zachęcamy do wpłaty z tego tytułu 1% podatku dochodowego
Nr KRS 0000052580

Akrobatyka - Mistrzostwa Polski Seniorów 2017

2017-05-27 00:00:00

W dn. 26-28.05.2017 w Warszawie w hali Arena Ursynów rozgrywane są Mistrzostwa Polski Seniorów w sportach gimnastycznych – 2. Festiwal  Sportów Gimnastycznych. Występy akrobatów zaplanowano na 26 i 27 maja. Nasz klub reprezentowały:

w trójkach kobiet (kat.13-19 lat) Julia Galusiakowska, Nicola Hyżyk, Monika Siwołowska; (kat. 11-16 lat) Julia Owcarz, Katarzyna Błesznowska, Zuzanna Gumowska oraz Emilia Tomaszuk, Karolina Kawalec, Maja Mickiewicz. W dwójkach kobiet (w kat 12-18) Nadia Jasińska, Wiktoria Winter oraz Katarzyna Pszczółkowska, Natalia Janiuk, seniorska dwójka mężczyzn Kacper Kędzierski i Daniel Kłos oraz dwójka mieszana w kat. 11-16 lat: Ewelina Żuk, Mikołaj Wołoszyn. W skokach na trampolinie w kl. I startowała Ewa Sasimowska. Nasze zespoły wystartowały bardzo dobrze. Najlepszym zespołem trójkowym zawodów jest nasza trójka Julia Galusiakowska, Nicola Hyżyk, Monika Siwołowska, która po bardzo zaciętej rywalizacji wygrała w finałach z trójką seniorską i zajęła I miejsce zdobywając złoty medal i tytuł Mistrzyń Polski Seniorek. Wicemistrzostwo i srebrny medal wywalczyła dwójka kobiet Nadia Jasińska, Wiktoria Winter  oraz brązowy dwójka mężczyzn Kacper Kędzierski i Daniel Kłos. Medale naszym zawodnikom wręczali zastępcy burmistrza dzielnicy Ursus: Pan Wiesław Krzemień i Pan Kazimierz Sternik. Ursusowskie Towarzystwo Sportowe „AKRO-BAD” zajęło II miejsce w klasyfikacji klubowej akrobatyki sportowej. Gratulujemy naszym zawodniczkom i zawodnikom oraz trenerom naszych zespołów: Kazimierzowi Prędkiemu, Natalii Piróg, Mariuszowi Wieczorkowi oraz wszystkim innym szkoleniowcom UTS „AKRO-BAD”, którzy swoją pracą przyczynili się do wspaniałych sukcesów naszych zawodników. Wszystkie wyniki są dostępne na stronie Polskiego Związku Gimnastycznego: https://pzg.pl/akrobatyka-sportowa/