UTS Akro-Bad posiada status Organizacji Pożytku Publicznego
zachęcamy do wpłaty z tego tytułu 1% podatku dochodowego
Nr KRS 0000052580

Akrobatyka - Festiwal Sportów Gimnastycznych "POL-GYM" - Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w akrobatyce sportowej 2016

2016-05-05 00:00:00

W dn. 28.04-30.04 w Zabrzu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów a akrobatyce sportowej. Ursusowskie Towarzystwo Sportowe „AKRO-BAD” reprezentowało 15 zawodników i zawodniczek w konkurencjach zespołowych oraz skokach na trampolinie. Nasze zespoły zaliczyły bardzo udany start. W dwójkach kobiet Aneta Kajda i Zosia Sasimowska zajęły 1. miejsce zdobywając złoty medal i tytuł mistrzyń Polski seniorek. Druga nasza dwójka kobiet Nadia Jasińska i Gabrysia Podleś zdobyła medal brązowy. Nasza trójka w składzie Julia Galusiakowska, Nicola Hyżyk i Monika Siwołowska będąca jeszcze w grupie juniorek  - zajęła 5. miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Medalowe pozycje zajęły nasze zespoły męskie. Dwójka mężczyzn w składzie Piotr Błesznowski i Patryk Dereniewski zajęli 2. miejsce i zdobyli tytuł wicemistrzów Polski. Czwórka mężczyzn Bartłomiej Pamin, Dominik Pamin, Kacepr Kędzierski, Daniel Czajewski uplasowała się na 3. miejscu zdobywając medal brązowy. W skokach na trampolinie w kl. I startowały dwie nasze zawodniczki: Ewa Sasimowska i Dominika Zatorska zajmując indywidualnie 12 i 18 miejsce. W skokach synchronicznych dziewczęta zajęły 5. miejsce. Gratulujemy zawodniczkom i zawodnikom oraz trenerom: Kazimierzowi Prędkiemu, Natalii Piróg, Mariuszowi Wieczorkowi i Ani Pieśniewskiej oraz wszystkim innym szkoleniowcom UTS „AKRO-BAD”, którzy swoja codzienną pracą przyczynili się do tak wspaniałych sukcesów. Pełne wyniki zawodów można zobaczyć na stronie Polskiego Związku Gimnastycznego:                                            http://pzg.pl/event/festiwal-sportow-gimnstycznych-pol-gym-indywidualne-mistrzostwa-polski-w-gimnastyce-sportowej-gimnastyce-artystycznej-akrobatyce-trampolinie-i-skokach-na-sciezce