Zobacz

Aktualności

Akrobatyka - XV Zawody „Mikołajkowe” w akrobatyce sportowej

2015-12-09

W dniu 5 grudnia 2015 roku o godz. 10.00 w hali sportowej przy Gimnazjum nr 131 odbyły się już XV Zawody Mikołajkowe w akrobatyce sportowej, które były zakończeniem sezonu sportowego w UTS „AKRO-BAD”, a zarazem imprezą świętującą 50. rocznicę akrobatyki sportowej w Ursusie. Zawody miały charakter pokazowy. Brały w nich udział wszystkie kategorie wiekowe. Ok. 270 zawodników i zawodniczek zaprezentowało swoje umiejętności. Występy najmłodszych cieszyły się dużym zainteresowaniem i przysporzyły widowni wiele radości. Nasze zespoły dwójkowe, trójkowe i czwórkowe swoimi wspaniałymi występami podkreśliły wysoki poziom sportowy. W 2015 roku zawodnicy UTS „Akro-Bad” zdobywali czołowe miejsca w zawodach juniorskich i seniorskich rangi ogólnopolskiej. Nasz klub plasował się na 1. miejscu w punktacji drużynowej w najważniejszych imprezach mistrzowskich w kraju. We wrześniu dwa ursusowskie zespoły reprezentowały Polskę na arenie europejskiej biorąc udział na Europejskich Zawodach Grup Wiekowych rozgrywanych w ramach  Mistrzostw Europy w Riesie. Trójka kobiet w składzie Julia Galusiakowska, Nicola Hyżyk, Monika Siwołowska po udanym występie zakwalifikowała się do ścisłego finału i ostatecznie uplasowała się na wysokim 8. miejscu w Europie. Udany start w Riesie miała też nasza dwójka kobiet Nadia Jasińska, Gabrysia Podleś. Podczas Zawodów Mikołajkowych zasłużonym zawodnikom zostały wręczone pamiątkowe statuetki i medale okolicznościowe.  Na imprezę zawitał także Święty Mikołaj, który przygotował okolicznościowe paczki dla wszystkich uczestników. Impreza odbyła się dzięki wsparciu firmy EBEJOT Sp. z o.o. S.K.A oraz rodziców naszych zawodników i zawodniczek. Współgospodarzem zawodów było Gimnazjum nr 131 wraz z Panią Dyrektor Elżbietą Karwicką-Gorzkowską, którą gościliśmy wśród publiczności oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w dzielnicy Ursus i Pan Dyrektor Sławomir Luliński, który także przybył na nasze zawody. Władze  klubu UTS „Akro-Bad” reprezentował wiceprezes Tadeusz Siemianowski. Swoją obecnością zaszczycił nas cały Zarząd Dzielnicy Ursus z Panią Burmistrz Urszulą Kierzkowską na czele oraz zastępcy Burmistrza - Wiesław Krzemień oraz Kazimierz Sternik. Na ręce wieceprezesa Siemianowskiego Pani Burmistrz wręczyła pamiątkową statuetkę z okazji 50-ciolecia akrobatyki w Ursusie.

Zobacz zdjęcia ->

Akrobatyka - 6. Puchar Wars&Sawa 2015

2015-11-22

W dn. 21.11.2015 w hali Arena Ursynów w Warszawie odbył się już 6. Puchar „Wars i Sawa” w akrobatyce sportowej. Był to międzynarodowy mecz, w którym rywalizowały ekipy Polski, Białorusi, Niemiec i Warszawy. Indywidualnie wystąpiła czwórka z Ukrainy oraz kilka dodatkowych zespołów z klubów polskich. Rywalizację drużyn wygrała ekipa niemiecka. Białoruś uplasowała się na drugim miejscu, reprezentacja Warszawy na trzecim, reprezentacja Polski na czwartym. W reprezentacji Warszawy startowały zespoły UTS „AKRO-BAD”: trójka kobiet Julia Galusiakowska, Nicola Hyżyk, Monika Siwołowska i dodatkowo trójka Maria Wołoszyn, Wiktoria Kugler, Alicja Wojtkowska; dwójka kobiet Nadia Jasińska, Gabriela Podleś i dodatkowo w dwójce Katarzyna Pszczółkowska, Zuzanna Gumowska oraz czwórka mężczyzn Dominik Pamin, Bartłomiej Pamin, Kacper Kędzierski, Daniel Czajewski. Kontuzja -na dzień przed zawodami wyeliminowała naszą dwójkę mężczyzn Piotr Błesznowski, Patryk Dereniewski. Wszystkie zespoły zaprezentowały dobrą formę sportową otrzymując dobre noty i wiele braw od publiczności. Cieszymy się, że nasze zespoły mogą brać udział w tak wspaniałym widowisku sportowym. Fundatorem pucharów była m.in.: Burmistrz Dzielnicy Ursus.

Akrobatyka - Młode Talenty

2015-11-16

W dn. 13-15.11.2015 w Zielonej Górze nasi młodzi akrobaci startowali w Ogólnopolskich Zawodach Młode Talenty. Zaprezentowali dobry poziom sportowy. Chłopcy w dwójkach i czwórkach w kl. II zdobyli brązowy medal - Tomasz Woźniczak, Banaś Maciej 3. m oraz Tomasz Woźniczak, Antoni Szczypiński, Jan Pindor, Maciej Banaś 3. m. W zawodach starowały także nasze dwójki mieszane zajmując w kl. II – 4 m. Mikołaj Wołoszyn, Ewelina Żuk, 6 m Kajetan Olędzki, Martyna Żaboklicka oraz startujący w programie kl. III – 12 m Filip Zawadzki, Zuzanna Przerwa.

Akrobatyka - Grand Prix Polski im. Stanisława Geronia w akrobatyce sportowej

2015-11-14

W dn. 6-8.11.2015 w Łańcucie odbyły się zawody Grand Prix Polski im. Stanisława Geronia. 2-ka męska Patryk Dereniewski-Piotr Błesznowski w klasie mistrzowskiej zdobyli 2. miejsce, 2-ka Gabriela Podleś-Nadia Jasińska w kategorii 12-18 lat zajęły 2. miejsce, 3-ka Julia Galusiakowska-Nicola Hyżyk-Monika Siwołowska w kategorii 11-16 lat zajęły 2. Miejsce; w tej samej kategorii 3-ka Wiktoria Kugler-Ala Wojtkowska -Marysia Wołoszyn zajęły 6. Miejsce. W najbardziej obsadzonej konkurencji czyli 2-kobiet 11-16 lat w której startowało aż 17 dwójek, nasza dwójka Zuzia Gumowska i Kasia Pszczółkowska zajęły 6. Miejsce. Na trampolinie Gabrysia Stasik zajęła 8. miejsce Ewa Sasimowska 13. Miejsce, a Dominik Mierzejewski 8. Miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Badminton - XIII Turniej o Puchar Burmistrza Dzielnicy Ursus

2015-11-06

W dniu 6 listopada b.r. rozegrany został XIII Turniej o Puchar Burmistrza Dzielnicy Ursus. W zawodach więzło udział łącznie 23 uczniów z 6 różnych szkół podstawowych i gimnazjum. Rywalizacja odbywała się z podziałem na chłopców i dziewczęta oraz podziałem wiekowym w szkole podstawowej na klasy I-III oraz IV-VI. Wśród szkół podstawowych w najmłodszych kategoriach zwyciężyli Sonia Żwan oraz Michał Gruczyński . W kategorii klas IV-VI najlepsi okazali się Małgorzata Murawska oraz Antoni Kamiński. W gimnazjum zwyciężył Adam Kociński oraz Zofia Sasimowska. Drużynowo w klasyfikacji zwyciężyła SP Nr 4 z Ursusa, za nią SP nr 14 oraz SP z Michałowic.